11 مورد در زانو درد، بایدها و نبایدها

شما می توانید کارهای زیادی برای بهترین درمان زانو درد انجام دهید. خواه به دلیل آسیب اخیر باشد یا آرتروزی که سال هاست ادامه دارد.

How is knee pain treated

این 11 باید و نباید را دنبال کنید تا به زانوهایتان کمک کنید تا بهترین درمان زانو درد را داشته باشند.

 

زیاد استراحت نکنید

استراحت بیش از حد می تواند ماهیچه های شما را ضعیف کند. این ضعف می تواند آسیب مجدد را افزایش دهد. یک برنامه ورزشی بی خطر برای زانوهایتان پیدا کنید و به آن پایبند باشید. اگر مطمئن نیستید که کدام حرکات بی خطر هستند یا چقدر می توانید انجام دهید، با پزشک یا فیزیوتراپیست خود صحبت کنید.

 

تمرین کنید

تمرینات کاردیو عضلات قلب را تقویت می کند، اما مفاصل را تقویت نمی کند. تمرین با وزنه همراه با نرم نگه داشتن عضلات شماست. کاردیو برای ثابت نگه داشتن وزن و احساس قوی‌تر بودن در کل مهم است. برای کاردیو، برخی از انتخاب‌های خوب عبارتند از پیاده‌روی، شنا، ایروبیک در آب، دوچرخه‌سواری ثابت و دستگاه‌های بدنسازی. ورزش تای چی ممکن است به کاهش سفتی و بهبود تعادل کمک کند.

بیشتر مطالعه بفرمایید: درمان زانو درد شدید با 12 روش حرفه ای

مراقب باشید سقوط نکنید

زانوی دردناک یا ناپایدار می تواند احتمال افتادن را افزایش دهد. افتادن می تواند باعث آسیب بیشتر زانو شود. با اطمینان از روشن بودن خانه، استفاده از نرده روی راه پله ها جلوی افتادن خودتان را بگیرید. استفاده از نردبان یا چهارپایه محکم در صورت نیاز به رسیدن به چیزی از یک قفسه بلند، خطر سقوط را کاهش می‌دهد.

از “RICE” استفاده کنید.

استراحت، یخ، ماساژ و بالا گذاشتن اندام (RICE) برای درد زانو ناشی از آسیب جزئی یا شعله ور شدن آرتریت مفید است. کمی به زانوی خود استراحت دهید. برای کاهش تورم از یخ استفاده کنید، یک باند کشی بپوشید و زانوی خود را بالا نگه دارید.

 

مراقب وزن خود باشید

 

مراقب وزن خود باشید
مراقب وزن خود باشید

 

اگر اضافه وزن دارید، کاهش وزن فشار وارده بر زانو را کاهش می دهد. شما حتی نیازی به رسیدن به وزن “ایده آل” خود ندارید. تغییرات کوچکتر تفاوتصهای بزرگ ایجاد می کند.

در مورد استفاده از عصا خجالت نکشید.

عصا یا واکر می تواند فشار را از روی زانوی شما کم کند. آتل‌ها و بریس‌های زانو نیز می‌توانند به پایداری شما کمک کنند.

 

طب سوزنی را در نظر بگیرید

این شکل از طب سنتی چینی، که شامل قرار دادن سوزن های ظریف در نقاط خاصی از بدن است، به طور گسترده ای برای تسکین انواع درد استفاده می شود و ممکن است به درد زانو کمک کند.

انتخاب درست کفش

کفی های بالشتکی می توانند فشار وارده بر زانوهای شما را کاهش دهند. برای آرتروز زانو، پزشکان اغلب کفی های مخصوصی را توصیه می کنند که در کفش خود قرار دهید. برای پیدا کردن کفی مناسب، با پزشک یا فیزیوتراپیست خود صحبت کنید.

بیشتر مطالعه بفرمایید: زانو درد ناشی از اسکات، 9 آسیب ورزش اسکات

با دما بازی کنید

برای 48 تا 72 ساعت اول پس از آسیب دیدگی زانو، از کیسه سرد برای کاهش تورم و بی حس کردن درد استفاده کنید. یک کیسه پلاستیکی یخ یا نخود فرنگی منجمد به خوبی به کار می‌آید. سه یا چهار بار در روز به مدت 15 تا 20 دقیقه از آن استفاده کنید. کیسه یخ خود را در یک حوله بپیچید تا به پوست خود آسیب نزنید. پس از آن، می توانید زانو را با یک حمام گرم، پد گرم کننده یا حوله گرم به مدت 15 تا 20 دقیقه، سه یا چهار بار در روز گرم کنید.

به مفاصل خود آسیب نزنید تا به بهترین درمان زانو درد برسید

تمرینات با ضربه زیاد می توانند به زانوهای دردناک آسیب بیشتری وارد کنند. از تمرینات سخت مانند دویدن، پریدن و کیک بوکسینگ خودداری کنید. همچنین از انجام ورزش هایی مانند لانژ و اسکات سنگین که فشار زیادی به زانوهای شما وارد می کند خودداری کنید. این ورزشها می توانند درد را بدتر کنند و اگر به درستی انجام نشوند باعث آسیب می شوند.

 

مشاوره تخصصی بگیرید اگر درد زانو شما جدید است، به پزشک مراجعه کنید تا آن را بررسی کند. بهتر است بدانید در اسرع وقت با چه چیزی سر و کار دارید تا بتوانید از آسیب بیشتر جلوگیری کنید.

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *