بهترین میوه برای زانو درد و التهاب مفاصل

زانو درد به طور فزاینده ای به یک مشکل رایج تبدیل شده است، لازم است بدانید که برخی از میوه ها می توانند به کاهش زانو درد کمک کنند. بیایید نگاهی به 5 تا از بهترین میوه‌ها برای زانو درد بیندازیم.

  1. سیب

سیب نه تنها خوشمزه است بلکه سرشار از فواید سلامتی است. سیب منبع غنی کورستین است، فلاونوئیدی که به دلیل اثرات ضد التهابی آن شناخته شده است. کوئرستین می تواند به کاهش التهاب در بدن کمک کند، که به نوبه خود ممکن است به کاهش علائم آرتریت و زانو درد کمک کند. با گنجاندن سیب در رژیم غذایی خود، ممکن است به کاهش التهاب و به طور بالقوه کاهش علائم زانو درد کمک کنید.

10 Foods That Can Help Relieve Joint Pain

  1. گیلاس

گیلاس به دلیل مزایای بالقوه خود در مدیریت آرتریت مشهور است. گیلاس حاوی آنتوسیانین است که ترکیباتی با خواص ضد التهابی است که می تواند به کاهش التهاب و درد در بدن کمک کند. مصرف گیلاس یا آب گیلاس می تواند منجر به کاهش التهاب و کاهش سطح درد در افراد مبتلا به آرتریت شود.

بیشتر مطالعه  بفرمایید: زانو درد در چهل سالگی و 3 روش درمان اصلی آن

  1. آناناس

آناناس حاوی آنزیمی به نام بروملین است که برای اثرات بالقوه ضد التهابی آن معروف است. بروملین تولید مواد التهابی را در بدن کاهش می دهد و از فعالیت سلول های التهابی خاصی جلوگیری می کند. با گنجاندن آناناس در رژیم غذایی خود، ممکن است به کاهش التهاب کمک کنید، که می تواند علائم آرتریت مانند درد مفاصل و تورم را تسکین دهد.

  1. زغال اخته

زغال اخته یک نیروگاه تغذیه ای، سرشار از آنتی اکسیدان ها و ترکیبات مفید مختلف است. آنها مملو از آنتی اکسیدان ها از جمله آنتوسیانین هستند. این آنتی اکسیدان ها با خنثی کردن رادیکال های آزاد مضر و کاهش استرس اکسیداتیو به مبارزه با التهاب در بدن کمک می کنند. علاوه بر این، زغال اخته حاوی آنتوسیانین هایی است که خواص ضد التهابی دارند. گنجاندن زغال اخته در رژیم غذایی شما ممکن است به کاهش التهاب کمک کند و به طور بالقوه علائم آرتریت را کاهش دهد.

بیشتر مطالعه فرمایید: درمان زانو درد شدید در خانه، معرفی 8 خوراکی مناسب

  1. پرتقال

پرتقال فواید بالقوه ای برای مدیریت آرتریت دارد. آنها منبع عالی ویتامین C هستند که یک آنتی اکسیدان قوی است. ویتامین C در کاهش التهاب و محافظت در برابر استرس اکسیداتیو نقش حیاتی دارد. با مصرف پرتقال یا آب پرتقال، می توانید مصرف ویتامین C خود را افزایش دهید و دفاع آنتی اکسیدانی بدن خود را تقویت کنید. این به طور بالقوه به کاهش علائم آرتریت و ارتقای سلامت مفاصل کمک می‌کند.

بسیاری از خوراکی ها اثرات ضد درد مفاصل دارند
بسیاری از خوراکی ها اثرات ضد درد مفاصل دارند

توجه به این نکته مهم است که در حالی که این میوه ها فواید بالقوه ای برای آرتریت دارند، نباید جایگزین درمان های دیگر توصیه شده توسط متخصصان شوند. علاوه بر این، بسیار مهم است که قبل از ایجاد هر گونه تغییر قابل توجهی در رژیم غذایی خود با پزشک خود صحبت کنید، زیرا برخی از میوه ها ممکن است با برخی داروها تداخل داشته باشند.

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *