درد زانو در کودکان چیست؟

زانو درد در کودکان می تواند ناشی از عوامل زیادی باشد. معمولاً در نتیجه استفاده بیش از حد در نوجوانان فعال است، اما همچنین می تواند ناشی از یک ضربه یا شرایط خاص باشد.

شکایت کودکان از درد زانو بدون اینکه ضربه یا آسیبی را متحمل شوند، به خصوص در نوجوانان فعال بسیار رایج است. تغییر در سطح فعالیت یا ورزش ممکن است با شروع علائم مرتبط باشد، معمولاً شروع زانو درد پس از تاخیر قابل توجهی رخ می دهد.

علت درد زانو در کودکان چیست؟

شایع ترین دلیل زانو درد در کودکان استفاده بیش از حد است. آناتومی مفصل زانوی کودک نسبت به مشکلات کوچک در تراز، تمرین و استفاده بیش از حد بسیار حساس است. فشار ممکن است کاسه زانو را به طرفی از شیار بیرون بکشد و باعث درد در اطراف کاسه زانو شود. این اغلب به عنوان درد قدامی زانو شناخته می شود. در نوجوانان، تعدادی از عوامل ممکن است دخیل باشند. عدم تعادل عضلات ران که از مفصل زانو حمایت می کنند

  • انعطاف پذیری ضعیف
    مشکلات در تراز
    استفاده از تکنیک ها یا تجهیزات ورزشی نامناسب

زیاده روی در فعالیت های ورزشی

یک ضربه مستقیم همچنین می تواند باعث درد زانو به دلیل آسیب به رباط ها و تاندون ها شود، این موارد عبارتند از:

آسیب رباط صلیبی قدامی
آسیب رباط صلیبی خلفی
آسیب رباط جانبی جانبی
آسیب رباط جانبی داخلی
دررفتگی کاسه زانو
شرایط دیگری نیز وجود دارد که از دلایل شایع زانو درد در کودکان است. این شامل:
بیماری ازگود-شلاتر
سندرم Sinding-Larsen Johansson
آرتریت نوجوانان
استئوکندریت دیسکانس

موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث درد زانو در کودکان شود. بنابراین مهم است که یک ارزیابی برای کودک خود با یک فیزیوتراپیست اطفال ترتیب دهید تا آنها بتوانند علت دقیق را تشخیص دهند و مناسب ترین درمان را شروع کنند.

علائم زانو درد در کودکان چیست؟

معمولاً در درد قدامی زانو درد معمولاً به تدریج شروع می شود و با افزایش سطح فعالیت بدتر می شود. هنگامی که کودک شما فعالیت هایی را انجام می دهد که مکرراً زانو را خم می کند (پریدن، دویدن و سایر تمرینات) ممکن است درد شعله ور شود. بدون درمان، کودک شما ممکن است دچار ضعف عضلات ران (چهارسر ران) شود. زانوهای کودک شما ممکن است به دلیل درد شروع به کمانش یا تزلزل کند.

اگر زانو درد ناشی از ضربه باشد، ممکن است کودک شما هنگام بالا رفتن از پله ها، ایستادن یا راه رفتن صداهای ترکیدن یا تروق در زانو را تجربه کند. این ممکن است منجر به تجربه زانوی ناپایدار آنها شود که ممکن است. کلیک کنید، قفل کنید یا راه بدهید (ناپایداری). . این معمولاً در نتیجه آسیب رباط است.

 


مطالعه کنید: روش‌های درمان خانگی زانو درد

 

اگر کودک شما زانو درد دارد که فعالیت های روزانه او را محدود می کند. اگر آنها قادر به تحمل وزن روی پا نیستند، یا اگر زانو قرمز یا متورم است، باید به پزشک مراجعه کنید زیرا ممکن است به عکس برداری با اشعه ایکس یا ام آر آی نیاز باشد.

اگر کودکم زانو درد داشت چه کار کنم؟

یخ، استراحت و توانبخشی درمان های معمول برای کودکان مبتلا به زانو درد است.
یخ: برای تسکین تورم و التهاب، یخ پیچیده شده در حوله را روی زانوی دردناک خود بمالید.
استراحت: تا زمانی که بافت ها بهبود پیدا کنند، از انجام فعالیت هایی که باعث آسیب به زانوی شما می شود دست بردارید.
توانبخشی: فیزیوتراپیست به کاهش درد و کاهش هرگونه تورم کمک می کند. سپس فیزیوتراپ شروع به توانبخشی زانوی کودک شما می کند تا دامنه حرکتی، قدرت، قدرت، استقامت، سرعت، چابکی و هماهنگی را به دست آورد.

( کلینیک درد مهرگان یکی از مراکزی است که می‌ةواند به شما و کودک دلبندتان کمک کند تا با بروز‌ترین شیوه‌های درمانی درد زانو را درمان کند)

 

اگر فرزندم زانو درد داشت چه کاری نباید انجام دهد؟

تا زمانی که توسط فیزیوتراپیست مورد ارزیابی قرار نگیرد، کودک شما باید از هر گونه فعالیتی که باعث درد زانو، قفل شدن، کلیک کردن یا تسلیم شدن زانو می شود، اجتناب کند.

فیزیوتراپی برای درد زانو در کودکان

ارزیابی جامع زانو توسط یکی از فیزیوتراپیست های ما به تعیین علت درد پشت زانو درد کودک شما و رد سایر مشکلات کمک می کند.

فیزیوتراپیست همچنین ممکن است موارد زیر را بررسی کند:
هم ترازی ساق پا، کاسه زانو و چهار سر ران
ثبات زانو، چرخش لگن و دامنه حرکتی زانو و باسن
کاسه زانو برای علائم حساسیت
اتصال عضلات ران به کاسه زانو
قدرت، انعطاف پذیری، استحکام، تون و دور عضلات ران و همسترینگ
سفتی تاندون آشیل و انعطاف پذیری و وضعیت پاها
پس از ارزیابی، فیزیوتراپیست درمان های مناسبی را برای درمان علت زانو درد کودک شما اجرا خواهد کرد. این معمولا شامل؛ تمرینات تقویتی، کشش، مشاوره در مورد شرکت در ورزش، توصیه در مورد هر گونه ارتز مناسب مانند بریس و کفی.

آیا زانو درد در کودکان عوارض طولانی مدتی دارد؟

با ورودی صحیح فیزیوتراپی، اکثر بیماری‌های دوران کودکی که باعث زانو درد می‌شوند برطرف می‌شوند و منجر به درد طولانی مدت زانو نمی‌شوند.

 

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *