ویتامین برای زانو درد

در اینجا مجموعه ای از ویتامین برای زانو درد شما  آورده شده است. اگر سفتی و درد در زانوی خود را تجربه کرده اید، تنها نیستید. بسیاری از مبتلایان به آرتریت درد را شدیدی تجربه می‌کنند و تقریباً بسیاری از آن‌ها می‌گویند که این درد مداوم است. اگرچه راه حلی نخواهد بود، اما ممکن است مکملی را به رژیم غذایی خود اضافه کنید تا بدانید تمام تلاش خود را برای محافظت از سلامت خود انجام می دهید.

مهمترین کاری که می توانید برای مراقبت از استخوان ها و مفاصل خود انجام دهید این است که یک سبک زندگی سالم را در اولویت قرار دهید مانند داشتن یک رژیم غذایی متعادل و انجام منظم ورزش.

تعدادی ویتامین و مکمل های سلامت مفاصل از جمله مفصل زانو را بررسی خواهیم کرد که به شما کمک می کند تا بتوانید بیشترین تلاش را برای حمایت از استخوان ها و مفاصل خود انجام دهید.

Vitamins and Minerals for Pain Management

انواع ویتامین برای زانو درد

 

کلاژن

کلاژن پروتئینی است که بدن شما می سازد و با افزایش سن، مقدار آن کمتر و کمتر می شود. این چیزی است که پوست شما را سفت و محکم نگه می دارد و باعث می شود مفاصل شما به خوبی کار کنند. اما با افزایش سن، کلاژن کمتری در مفاصل شما وجود دارد.

امگا 3

 

امگا 3 اسیدهای چرب هستند که می توانند التهاب و درد مفاصل را کاهش دهند. این مکمل ها می توانند سفتی را در افراد مبتلا به آرتریت کاهش دهند و همچنین با درد مفاصل مقابله کنند. مطالعاتی در مورد نحوه عملکرد امگا 3 با آرتریت انجام شده است و ثابت شده است که این اسید چرب می تواند از آرتریت جلوگیری کند.

مصرف امگا 3 تا حد زیادی بی خطر است اما می تواند عوارض جانبی مانند سوزش سر دل، حالت تهوع یا اسهال ایجاد کند. اگر در حال حاضر رقیق کننده خون مصرف می کنید، قبل از مصرف امگا 3 با پزشک خود صحبت کنید. زیرا ممکن است با هم تداخل داشته باشند و خطراتی برای سلامتی داشته باشند.

بیشتر مطالعه بفرمایید: کلینیک درد چیست و 6 راه درمان موثر زانو درد

 

گلوکزامین

گلوکزامین به طور طبیعی در بدن شما وجود دارد. در غضروف شما قرار دارد و به عملکرد مفاصل شما کمک می کند. اعتقاد بر این است که مکمل گلوکزامین به آرتریت کمک می کند زیرا می تواند بخشی از درد ناشی از استئوآرتریت یا آرتریت روماتوئید را کاهش دهد. از آنجایی که این ماده به طور طبیعی در بدن یافت می شود، یک مکمل به طور کلی بی خطر در نظر گرفته می شود.

گلوکزامین پتانسیل ایجاد عوارض جانبی مانند حالت تهوع و سوزش سر دل را دارد و از آنجایی که اغلب از صدف تهیه می شود، در صورت داشتن حساسیت باید از مصرف آن اجتناب کرد. همچنین خطر تداخل با داروهای رقیق کننده خون وجود دارد که می تواند باعث مشکلات خونریزی شود.

ویتامین دی

ویتامین D از سلامت استخوان ها حمایت می کند، به همین دلیل است که برخی معتقدند مکمل ویتامین D می تواند در کمک به سلامت مفاصل مفید باشد. برخی تحقیقات وجود دارد که نشان می‌دهد مصرف مکمل ویتامین D می‌تواند به درد و التهاب آرتریت کمک کند، اما نتیجه لزوماً پاسخ قطعی را نمی‌دهد. با این حال، این مکمل می تواند کمک کند.

 

ویتامین D یک منبع عالی برای بدن است، به شما کمک می کند کلسیم بدن را حفظ کنید و به دندان های شما نیز کمک می کند. با افزودن مکمل ویتامین D به برنامه روزانه خود مراقب باشید، زیرا سطوح بالای این ویتامین می تواند با چندین دارو تداخل داشته باشد. مهمتر از همه، سطوح بالای ویتامین D در صورت مصرف لانوکسین می تواند بسیار مشکل ساز باشد، زیرا می تواند شما را در معرض خطر هیپرکلسمی قرار دهد.

 

کندرویتین

شما اغلب می بینید که کندرویتین در کنار گلوکزامین ذکر شده است، زیرا آنها مشابه هم هستند. کندرویتین همچنین در غضروف بدن شما یافت می شود، به همین دلیل است که اعتقاد بر این است که در تقویت سلامت مفاصل مفید است. کندرویتین به عنوان مکملی که می تواند در کمک به سلامت مفاصل مفید باشد پذیرفته شده است. به طور کلی به عنوان یک مکمل بی خطر در نظر گرفته می شود، اگرچه، می تواند با رقیق کننده های خون مانند وارفارین تداخل داشته باشد و شما را در معرض خطر خونریزی قرار دهد.

ویتامین E

مردم اغلب برای حمایت از سیستم ایمنی خود به ویتامین E روی می آورند، زیرا این ویتامین یک آنتی اکسیدان است. ویتامین E مکمل خوبی برای حفظ سیستم ایمنی بدن شما است و بینایی و سلامت مغز را نیز تقویت می کند. فقط توجه داشته باشید که می تواند با رقیق کننده های خون تداخل داشته باشد و شما را در معرض خطر خونریزی قرار دهد.

 

بیشتر مطالعه بفرمایید: علت زانو درد، 15 علت مهم

 

خطرات مکمل ها برای سلامت مفاصل

همانطور که گفته شد، اکثر مکمل ها معمولاً برای افراد بی خطر در نظر گرفته می شوند، زیرا آنها ویتامین هایی هستند که بدن شما به آن نیاز دارد. با این حال، همیشه باید قبل از شروع مصرف مکمل ها، به خصوص اگر دارو مصرف می کنید، درباره آنها تحقیق کنید. اگرچه اینها ویتامین هستند، اما بسیاری از آنها می توانند با داروهای تجویزی تداخل داشته باشند.

مشورت با پزشک همیشه ایده خوبی است، زیرا آنها می توانند به شما کمک کنند تا متوجه شوید که کدام مکمل برای شما بهتر عمل می‌کند. اگر باردار یا شیرده هستید، قبل از شروع مصرف مکمل ها، باید با پزشک خود مشورت کنید.

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *